در دهه سی ام هجری شمسی نوجوانی پرتلاش با تکیه بر ایزدمنان و با سرمایه بسیار قلیل شروع به فعالیت در زمینه توزیع لوازم یدکی ساعت نمود. با وجود مخالفتهای شدید خانوادگی نسبت به انتخاب شغل آزاد - با توجه به سبک زندگی فرهنگی- با علاقه و پشتکار فراوان مقارن با تحصیل تمامی شهرهای خوزستان را زیر پا گذاشته و اقدام به توزیع لوازم یدکی ساعت خریداری شده از پایتخت نمود.

     پس از چند سال با هدف توسعه فعالیت اقدام به واردات لوازم ساعت بصورت مستقیم از کشور سوییس نمود و با اخذ کارت بازرگانی به عنوان جوان ترین بازرگان ایرانی از خطه خوزستان توسط وزیر بازرگانی وقت معرفی شد.

     به مرور با علاقه شدید به این حرفه نمایندگی تمامی کارخانجات مرتبط در کشور سوییس و آلمان را اخذ نمود. سالها به اندک استراحت شبانه بسنده کرد و با عزم قوی و مدد جستن از حق تعالی به فعالیت مستمر خود ادامه داد تا به عنوان بزرگترین تاجر و توزیع کننده لوازم یدکی ساعت در خاورمیانه معرفی شد.

 

 

بطوریکه امروزه معدود کسانی در حرفه ساعت و ساعت سازی یافت می شوند که با نام محسن دیانی آشنا نباشند. اکنون محسن دیانی با مارک کامار، ثبت بین المللی شده در سوییس که مقتبس از

كیفیت برتر، ایده آل در طرح، مطمئن در خدمات، استهلاك كمتر، راندمان بیشتر

است پا را از عرصه ساعت و لوازم ساعت فراتر گذاشته و اقدام به واردات و توزیع انواع ذره بین و لوازم آموزشی از قبیل میکروسکوپ، تلسکوپ، چراغهای رومیزی و ... نموده است.

 

بالا